18.08.2022

Występ „Ukraina Polsce” w Orzyszu

Ukraina Polsce

Wyjątkowy występ połączony ze zbiórką na rzecz walczącej Ukrainy odbędzie się w Orzyszu na Sali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Osiedle Robotnicze 11.


Przed Państwem zaprezentuje się Akademicki Zespół Taneczny „Sonechko” z Żytomierza,  jeden z trzech zespołów, który na polecenie prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego jeździ po Europie, promując ukraińską kulturę i zbierając pieniądze dla walczącej ojczyzny. Zespół, który liczy 45 osób zaprezentuje inscenizację połączoną z koncertem, która trwać będzie około 2 godzin.


W Orzyszu zaplanowane są dwa koncerty. Pierwszy 21 sierpnia (niedziela) br. o godz. 16:00 dedykowany jest mieszkańcom Orzysza i Powiatu Piskiego. Drugi odbędzie się 22 sierpnia (poniedziałek) o godz.10:00 i skierowany jest do polskich żołnierzy, głównie z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.


Występ „Ukraina Polsce” jest wyrazem wdzięczności dla Polaków za ich nieocenione wsparcie oraz okazaną pomoc w trudnym czasie wojny. W trakcie trwania występu, odbędzie się zbiórka funduszy na pomoc walczącym na Ukrainie, którą przeprowadzą członkowie Zespołu.

Informację oraz plakat otrzymano z Urzędu Miejskiego w Orzyszu

 

Pozostałe aktualności

Zawody Powiatowe lekkoatletyczne
02.06.2023

Powiatowe zawody w lekkoatletyce szkół ponadpodstawowych

Andrzej Nowicki - Starosta Piski podczas posiedzenia Zarządu ZPP
02.06.2023

XIXX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

wręczenie nagród
01.06.2023

Ogólnopolski ranking „Skarbnik samorządu 2023” - pierwsze…

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego - przyznana Markowi Wysockiemu Wicestaroście Piskimu
01.06.2023

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Warmińsko-…