18.08.2022

Występ „Ukraina Polsce” w Orzyszu

Ukraina Polsce

Wyjątkowy występ połączony ze zbiórką na rzecz walczącej Ukrainy odbędzie się w Orzyszu na Sali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Osiedle Robotnicze 11.


Przed Państwem zaprezentuje się Akademicki Zespół Taneczny „Sonechko” z Żytomierza,  jeden z trzech zespołów, który na polecenie prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego jeździ po Europie, promując ukraińską kulturę i zbierając pieniądze dla walczącej ojczyzny. Zespół, który liczy 45 osób zaprezentuje inscenizację połączoną z koncertem, która trwać będzie około 2 godzin.


W Orzyszu zaplanowane są dwa koncerty. Pierwszy 21 sierpnia (niedziela) br. o godz. 16:00 dedykowany jest mieszkańcom Orzysza i Powiatu Piskiego. Drugi odbędzie się 22 sierpnia (poniedziałek) o godz.10:00 i skierowany jest do polskich żołnierzy, głównie z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.


Występ „Ukraina Polsce” jest wyrazem wdzięczności dla Polaków za ich nieocenione wsparcie oraz okazaną pomoc w trudnym czasie wojny. W trakcie trwania występu, odbędzie się zbiórka funduszy na pomoc walczącym na Ukrainie, którą przeprowadzą członkowie Zespołu.

Informację oraz plakat otrzymano z Urzędu Miejskiego w Orzyszu

 

zrealizowane projekty UE

Pozostałe aktualności

Uczeń Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Orzyszu mistrzem świata
29.11.2023

Uczeń I LO w Orzyszu mistrzem świata

Konferencja podsumowująca projekt Lokalnej Grupy Rybackiej Wielkie Jeziora Mazurskie
29.11.2023

Zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt LGR „…

Zawodniczka z Orzysza stypendystką akcji Stomil Więcej Niż Klub
23.11.2023

Kornelia Piekarska stypendystką akcji „Stomil Więcej Niż…

Ósmy ogólnopolski konkurs umiejętności łowieckich Ruciane Nida 2023
22.11.2023

VIII Ogólnopolski Konkurs Umiejętności Łowieckich Ruciane-…