18.08.2022

Występ „Ukraina Polsce” w Orzyszu

Ukraina Polsce

Wyjątkowy występ połączony ze zbiórką na rzecz walczącej Ukrainy odbędzie się w Orzyszu na Sali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Osiedle Robotnicze 11.


Przed Państwem zaprezentuje się Akademicki Zespół Taneczny „Sonechko” z Żytomierza,  jeden z trzech zespołów, który na polecenie prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego jeździ po Europie, promując ukraińską kulturę i zbierając pieniądze dla walczącej ojczyzny. Zespół, który liczy 45 osób zaprezentuje inscenizację połączoną z koncertem, która trwać będzie około 2 godzin.


W Orzyszu zaplanowane są dwa koncerty. Pierwszy 21 sierpnia (niedziela) br. o godz. 16:00 dedykowany jest mieszkańcom Orzysza i Powiatu Piskiego. Drugi odbędzie się 22 sierpnia (poniedziałek) o godz.10:00 i skierowany jest do polskich żołnierzy, głównie z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.


Występ „Ukraina Polsce” jest wyrazem wdzięczności dla Polaków za ich nieocenione wsparcie oraz okazaną pomoc w trudnym czasie wojny. W trakcie trwania występu, odbędzie się zbiórka funduszy na pomoc walczącym na Ukrainie, którą przeprowadzą członkowie Zespołu.

Informację oraz plakat otrzymano z Urzędu Miejskiego w Orzyszu

 

Pozostałe aktualności

Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 50 - 69 lat
03.02.2023

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

Zarządzanie finansami i księgowość w organizacjach pozarządowych w 2023 r.
02.02.2023

„Kuźnia Ekspertów – wsparcie III sektora Warmii i Mazur” –…

Spotkanie z Panią Małgorzatą Kopiczko Senator RP w ZSO w Orzyszu
02.02.2023

Spotkanie z Senator RP Małgorzatą Kopiczko w ZSO w Orzyszu

Obowiązek zgłaszania nabycia/zbycia pojazdu
01.02.2023

Przypominamy o obowiązku zgłaszania nabycia/zbycia pojazdu