21.03.2024

WICEMINISTER ROZWOJU I TECHNOLOGII Z WIZYTĄ W POWIECIE PISKIM

20 marca br. w piskim starostwie miało miejsce spotkanie z udziałem Wiceministra Rozwoju i Technologii Ingacego Niemczyckiego. W trakcie tego wydarzenia Wiceminister zaprezentował aktualne informacje dotyczące Krajowego Planu Odbudowy oraz planów jego realizacji przez rząd.
Spotkanie stanowiło również doskonałą okazję do otwartej dyskusji na temat współpracy rządu z samorządem a także możliwości realizacji konkretnych działań, o które pytali uczestnicy spotkania.

Wykorzystując fakt wizyty w powiecie przedstawiciela rządu, Starosta Andrzej Nowicki przedstawił sytuację piskiego Szpitala oraz wyeksponował problem wynikający z opóźnień w wypłacie nadlimitów dla szpitali powiatowych. W tej sprawie przekazał stanowisko Związku Powiatów Polskich oraz konkretne przykłady niewłaściwych praktyk w kwestii finansowania szpitali, z prośbą o przekazanie tych informacji przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia.