27.10.2023

Samorządowiec 25-lecia

Honorowy tytuł Samorządowiec 25-lecia przyznany Andrzejowi Nowickiemu staroście piskiemu

„W uznaniu szczególnych zasług podczas służby na rzecz społeczności lokalnych oraz w 25. rocznicę usamorządowienia wspólnot powiatowych(…)” sentencja uzasadnienia Honorowego Tytułu „Samorządowiec 25-lecia  1999 – 2023” w pełni oddaje przesłanie przyświecające przyznaniu Andrzejowi Nowickiemu – staroście piskiemu tego tytułu. Uroczystego wręczania uchwały Związku Powiatów Polskich przyznającej ten tytuł dokonał w dniu 26 października, podczas XLII sesji Rady Powiatu Pisz, Rudolf Borusewicz – Dyrektor Biura ZPP.

Jak wskazał m.in. pan Rudolf Borusewicz w laudacji nadania tytułu:  
„W rocznicę 25-lecia usamorządowienia wspólnot powiatowych, Zarząd Związku Powiatów Polskich, (…), zauważył, że starosta Andrzej Nowicki, 25 lat, można powiedzieć, jest na służbie powiatowej. Radny, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczący Rady, wicestarosta, starosta, w międzyczasie jeszcze drugą kadencję w Zarządzie Związku Powiatów Polskich. No i nie pozostało nic innego tylko podjąć stosowną uchwałę 20 września 2023 w sprawie nadania honorowego tytułu „Samorządowiec 25-lecia”. (…) Zarząd Powiatów Polskich nadaje panu Andrzejowi Nowickiemu tytuł „Samorządowiec 25-lecia1999-2023”.

Starosta Andrzej Nowicki dziękując za wyróżnienie wspomniał o początkach funkcjonowania samorządu powiatowego w powiecie piskim: „ Jestem wzruszony, ponieważ mimo wszystko te 25 lat to kawał czasu, ale tego czasu nie byłoby bez Związku Powiatów Polskich, bez udziału radnych każdej kadencji, z którymi myślę, miałem bardzo dobre kontakty i nasza współpraca, jak pokazuje ta kadencja jak powiem, że jest wzorowa to się nie pomylę. Bardzo dziękuję Radzie, że zauważa pracę Zarządu, w tym moją – Starosty – za to bardzo dziękuję. (…) tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąty dziewiąty rok to był początek, to była trudna droga. Budowały się powiaty, budowały się wspólnoty (powiatowe – red.), a my w ten czas nie mieliśmy wiedzy co to będzie, jak to będzie działało. Funkcjonuje już gmina, jest burmistrz, jest wójt, oni są przygotowani, dostali majątek, dostali wszystko to, co jest potrzebne do rządzenia. Myśmy dostali tylko akt, nie tylko, aż akt powołania, który odebrał Marek Konopka (sprawujący wówczas funkcję Starosty Powiatu Piskiego – red.) na Zamku Królewskim. Tak tworzyliśmy Powiat”. 

Wyróżnienie, które otrzymał starosta, jak wskazał pan Borusewicz, jest wyrazem uhonorowania długoletnich samorządowców, których codzienna praca wpłynęła na umocnienie się tego poziomu jednostki samorządu terytorialnego. 

Przypominamy, że jest to kolejne wyróżnienie starosty Andrzeja Nowickiego nadane przez ZPP. W 2019 r. starosta został wyróżniony medalem „Bene Meritus Powiatom” – Słusznie zasłużony. Medal, ustanowiony w 2019 r. z okazji 20-lecia ZPP, jest nagrodą przyznawaną przez ZPP za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów, w tym przede wszystkim wpływające na podniesienie poziomu życia mieszkańców, a także w uznaniu zasług na rzecz ZPP. 

Pozostałe aktualności

kondolencje
17.07.2024

kondolencje - Rodzinie i Bliskim pana Leszka Skolimowskiego

słońce grad deszcz
12.07.2024

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 77 przed upałem - 12 lipca

słońce grad deszcz
11.07.2024

Ostrzeżenie przed burzami 11 lipca

zmiana przepisów
10.07.2024

PRZYPOMINAMY- nastąpiła zmiana przepisów w zakresie…