Łączą nas Drzewa

Las pamięci Jana Pawła II w Nadleśnictwie Maskulińskim

W czwartek, 27 kwietnia w Nadleśnictwie Maskulińskim – leśnictwo Dębowe posadzono „Las Pamięci Jana Pawła II” w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”.  Trzecia już edycja akcji zainicjowana została przez Edwarda Siarkę – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska na ternie RDLP w Pile 15 marca br.

W akcję na terenie Nadleśnictwa Maskulińskiego zaangażowali się obecni i byli pracownicy Nadleśnictwa wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście w tym Andrzej Nowicki – Starosta Piski. Posadzony las mianowano „Lasem Pamięci Jana Pawła II” i oznaczono tablicą pamiątkową.

Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa” - jest wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi. „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeżeli miłujecie ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi! Zwracam się w szczególny sposób do tych, którym powierzona została odpowiedzialność za ten kraj i za jego rozwój, aby nie zapominali o obowiązku chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem!” - głosił Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku.

Materiał: www.maskulinskie.bialystok.lasy.gov.pl  www.lasy.gov.pl