24.11.2021

Dobrze pomagać! Starostwo Powiatowe w Piszu włączyło się w akcję charytatywną "Paczuszka dla Maluszka"

Ogólnopolska akcja Paczuszka dla Maluszka

Z uśmiechem informujemy, że Starostwo Powiatowe w Piszu włączyło się w świąteczną ogólnopolską akcję charytatywną  „Paczuszka dla Maluszka” organizowaną przez Fundację Małych Stópek.

W ramach akcji prowadzona będzie zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci znajdujących się w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach w całej Polsce.

Akcja „Paczuszka dla Maluszka” zaczyna się już 6 grudnia br. i potrwa do 5 stycznia 2022 r.

W piskim starostwie artykuły do „paczuszki dla Maluszka” będziemy zbierać pod choinką, która będzie stała na korytarzu przy głównym wejściu do budynku (obok wydziału komunikacji). Choinka będzie oznaczona bombeczkami z logo akcji.

Zebrane dary przekażemy do wytypowanej dla naszego urzędu placówki pomocowej, którą jest Dom Samotnej Matki w Olsztynie

Zachęcamy również Państwa do dorzucenia „swoich cegiełek” i wsparcia Maluszków  z Domu Samotnej Matki w Olsztynie. W inicjatywę można włączyć się przekazując artykuły bądź przygotowując paczkę z artykułami z listy poniżej. Paczki oraz artykuły będzie można włożyć do kosza umieszczonego pod choinką.

Artykuły, które można przekazać:

• Pudry
  • Kremy
  • Szampony
  • Żele
  • Oliwki
  • Pieluchy
  • Wanienki
  • Wózki i łóżeczka (używane)
  • Przewijaki
  • Zabawki i gryzaki
  • Butelki
  • Smoczki
  • Kocyki

Wszystkie te artykuły przeznaczone są dla dzieci w wieku do 3 lat.

Nie zapomnijmy w czasie bożonarodzeniowych przygotowań
o Najmniejszych, najbardziej potrzebujących!

Dzięki Nam na twarzach wielu Maluszków i ich Mam pojawi się uśmiech!