25.11.2022

Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie

Koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego w Piszu

 

Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego wystąpił w czwartek, 24 listopada w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela z repertuarem pieśni patriotycznych „Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie … - Uwierz Polsko!”.

Zaprezentowany przez Chór repertuar nawiązywał do obchodzonego 11 listopada Dnia Niepodległości. Dominowały pieśni patriotyczne i żołnierskie z XX w., między innymi pieśni legionowe, utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Józefa Szczepańskiego. Chór wykonał także własną, nietuzinkową aranżację pieśni rycerzy Bolesława Krzywoustego z XII w. 

Wydarzenie miało charakter otwarty i skierowane było do wszystkich mieszkańców naszego powiatu.  Wśród przedstawicieli instytucji publicznych, którzy wzięli udział w koncercie znaleźli się m.in. insp. Marcin Kubas – Komendant Powiatowy Policji w Piszu, dr Waldemar Brenda – reprezentant Zarządu Powiatu w Piszu, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Piszu oraz zaproszeni goście, w tym młodzież z pobliskich szkół.

Zorganizowane z okazji powiatowych obchodów Dnia Niepodległości wydarzenie było niewątpliwie cenną lekcją historii Polski oraz patriotyzmu. 

Fot.17 – Komenda Powiatowa Policji w Piszu 
 

Pozostałe aktualności

dragon-24
28.02.2024

DRAGON-24 Komunikat Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie

zmiana na stanowisku komendanta KPP w Piszu
28.02.2024

Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu

Kondolencje dla p. Czesława Pieczyńskiego z powodu śmierci żony
23.02.2024

KONDOLENCJE Panu Czesławowi Pieczyńskiemu z powodu śmierci…

Ślubowanie kadetów w Liceum Ogólnokształcącym w Orzyszu
22.02.2024

Uroczyste ślubowanie kadetów