25.11.2022

Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie

Koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego w Piszu

 

Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego wystąpił w czwartek, 24 listopada w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela z repertuarem pieśni patriotycznych „Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie … - Uwierz Polsko!”.

Zaprezentowany przez Chór repertuar nawiązywał do obchodzonego 11 listopada Dnia Niepodległości. Dominowały pieśni patriotyczne i żołnierskie z XX w., między innymi pieśni legionowe, utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Józefa Szczepańskiego. Chór wykonał także własną, nietuzinkową aranżację pieśni rycerzy Bolesława Krzywoustego z XII w. 

Wydarzenie miało charakter otwarty i skierowane było do wszystkich mieszkańców naszego powiatu.  Wśród przedstawicieli instytucji publicznych, którzy wzięli udział w koncercie znaleźli się m.in. insp. Marcin Kubas – Komendant Powiatowy Policji w Piszu, dr Waldemar Brenda – reprezentant Zarządu Powiatu w Piszu, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Piszu oraz zaproszeni goście, w tym młodzież z pobliskich szkół.

Zorganizowane z okazji powiatowych obchodów Dnia Niepodległości wydarzenie było niewątpliwie cenną lekcją historii Polski oraz patriotyzmu. 

Fot.17 – Komenda Powiatowa Policji w Piszu 
 

Pozostałe aktualności

Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 50 - 69 lat
03.02.2023

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

Zarządzanie finansami i księgowość w organizacjach pozarządowych w 2023 r.
02.02.2023

„Kuźnia Ekspertów – wsparcie III sektora Warmii i Mazur” –…

Spotkanie z Panią Małgorzatą Kopiczko Senator RP w ZSO w Orzyszu
02.02.2023

Spotkanie z Senator RP Małgorzatą Kopiczko w ZSO w Orzyszu

Obowiązek zgłaszania nabycia/zbycia pojazdu
01.02.2023

Przypominamy o obowiązku zgłaszania nabycia/zbycia pojazdu