25.11.2022

Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie

Koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego w Piszu

Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego wystąpił w czwartek, 24 listopada w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela z repertuarem pieśni patriotycznych „Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie … - Uwierz Polsko!”.

Zaprezentowany przez Chór repertuar nawiązywał do obchodzonego 11 listopada Dnia Niepodległości. Dominowały pieśni patriotyczne i żołnierskie z XX w., między innymi pieśni legionowe, utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Józefa Szczepańskiego. Chór wykonał także własną, nietuzinkową aranżację pieśni rycerzy Bolesława Krzywoustego z XII w.

Wydarzenie miało charakter otwarty i skierowane było do wszystkich mieszkańców naszego powiatu.  Wśród przedstawicieli instytucji publicznych, którzy wzięli udział w koncercie znaleźli się m.in. insp. Marcin Kubas – Komendant Powiatowy Policji w Piszu, dr Waldemar Brenda – reprezentant Zarządu Powiatu w Piszu, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Piszu oraz zaproszeni goście, w tym młodzież z pobliskich szkół.

Zorganizowane z okazji powiatowych obchodów Dnia Niepodległości wydarzenie było niewątpliwie cenną lekcją historii Polski oraz patriotyzmu.

Fot.17 – Komenda Powiatowa Policji w Piszu