14.08.2024

Cyfrowy rozwój oświaty

ekran szkolenia

Reprezentanci placówek oświatowych powiatu piskiego przez prawie rok będą uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie pn. "Cyfrowy rozwój oświaty w JST", realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. W ramach projektu placówki szkolne z terenu powiatu otrzymają doradztwo i wsparcie w zakresie wdrażania nowych technologii w  swoich jednostkach. W spotkaniach doradczych 12 i 13 sierpnia brali udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, eksperci edukacyjni oraz osoby mające wpływ na kształt powiatowej oświaty.
Ogromne podziękowania należą się Dorocie Tomaszewicz i Michałowi Cupiałowi za przeprowadzenie uczestników szkolenia przez proces diagnozy poziomu cyfryzacji w placówkach oświatowych. Będzie to doskonały punkt wyjścia do dalszych prac w obszarze cyfryzacji oświaty.
W drugim dniu warsztatów uczestniczyli Starosta Piski – Andrzej Nowicki i Wicestarosta Piski Jerzy Małecki.  Spotkania okazały się być niesamowitą inspiracją do dalszej realizacji misji edukacyjnej z perspektywy naszego powiatu, całego regionu, a nawet pomiędzy regionami.