XVIII edycja Konkursu Godni Naśladowania

Konkurs Godni Nasladowania

Szanowni Państwo,
nieustannie od momentu swojego powstania Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza raz w roku Konkurs "Godni Naśladowania". W tym roku naszymi partnerami są: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Stowarzyszenie ESWIP, Federacja FOSa oraz Bank Żywności w Olsztynie. Celem Konkursu jest upowszechnianie na poziomie regionalnym i lokalnym aktywności obywatelskiej i społecznej prowadzonej przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz działaczy społecznych. Ponadto Konkurs promuje działania samorządów oraz przedsiębiorców, którzy podejmują i rozwijają współpracę z podmiotami obywatelskimi na rzecz dobra wspólnego.

Tegoroczna 18. edycja Konkursu została ogłoszona 4 października na stronie Rady: https://www.ropwwm.org.pl/artykuly/833/po-raz-osiemnasty-nagrodzimy-godnych-nasladowania.html

Oznacza to, że można już przygotowywać i składać wnioski do konkursu. To doskonała okazja, aby nominować działające lokalnie organizacje, osoby oraz firmy, doceniając ich wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego i poprawę warunków życia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zachęcamy do rozpowszechniania ogłoszenia konkursowego wśród organizacji pozarządowych, sołectw, przedsiębiorców i mieszkańców. A także do wyszukiwania "perełek" - przykładów oddolnej aktywności, która Państwa zdaniem warta jest nagrodzenia w Konkursie.