18.08.2022

Występ „Ukraina Polsce” w Orzyszu

Ukraina Polsce

Wyjątkowy występ połączony ze zbiórką na rzecz walczącej Ukrainy odbędzie się w Orzyszu na Sali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Osiedle Robotnicze 11.

Przed Państwem zaprezentuje się Akademicki Zespół Taneczny „Sonechko” z Żytomierza,  jeden z trzech zespołów, który na polecenie prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego jeździ po Europie, promując ukraińską kulturę i zbierając pieniądze dla walczącej ojczyzny. Zespół, który liczy 45 osób zaprezentuje inscenizację połączoną z koncertem, która trwać będzie około 2 godzin.

W Orzyszu zaplanowane są dwa koncerty. Pierwszy 21 sierpnia (niedziela) br. o godz. 16:00 dedykowany jest mieszkańcom Orzysza i Powiatu Piskiego. Drugi odbędzie się 22 sierpnia (poniedziałek) o godz.10:00 i skierowany jest do polskich żołnierzy, głównie z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

Występ „Ukraina Polsce” jest wyrazem wdzięczności dla Polaków za ich nieocenione wsparcie oraz okazaną pomoc w trudnym czasie wojny. W trakcie trwania występu, odbędzie się zbiórka funduszy na pomoc walczącym na Ukrainie, którą przeprowadzą członkowie Zespołu.

Informację oraz plakat otrzymano z Urzędu Miejskiego w Orzyszu