25.10.2022

Wracamy do formy!

Projekt realizowany w SOSW Łupki mający na celu przywrócić aktywność fizyczną podopiecznych po przerwie COVID

Taki jest tytuł projektu dofinansowanego w konkursie grantowym „Działaj lokalnie” w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem – Nidzie. 

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łupkach. Celem projektu jest przede wszystkim powrót wychowanków – osób z niepełnosprawnością intelektualną do aktywności i formy psychicznej i fizycznej sprzed pandemii.

Program realizowany jest od września do grudnia 2022 roku. Do tej pory zrealizowano: rajd pieszy, imprezy rekreacyjno – sportowe, podchody, a teraz pora na turniej bocce.

Startujące w turnieju ekipy sportowe to podopieczni Domu Pomocy Społecznej "Betezda” w Ukcie, uczestnicy Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej Wieża w Piszu, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu, podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach oraz zawodnicy z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy  w Białej Piskiej. 

Materiał SOSW Łupki

Pozostałe aktualności

Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego w 41 rocznicę jego wprowadzenia
06.12.2022

PAMIĘTAMY

Galeria żywych obrazów - dzisiaj edycja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu
06.12.2022

Galeria Żywych Obrazów – X edycja

zdjęcie Pana Andrzeja Koltarskiego
02.12.2022

Zmarł wieloletni nauczyciel i wychowawca SOSW w Łupkach –…

Koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego w Piszu
25.11.2022

Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie