18.09.2023

V edycja spotkania „Na szlaku Wańkowicza”

Wyścigi kajakowe na jeziorze Roś - Na szlaku Wańkowicza

W sobotę, 16 września na jeziorze Roś miała miejsce V edycja zmagań kajakowych „Na szlaku Wańkowicza”. Wydarzeniu dopisali zarówno uczestnicy jak i pogoda. Kolejny rok, wydarzeniu towarzyszyło także Radio Olsztyn, na żywo transmitując wydarzenie, za co serdecznie dziękujemy!
Oficjalnego powitania i rozpoczęcia zawodów dokonali wspólnie Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki, który pełnił patronat nad wydarzeniem, reprezentant organizatora, tj. Powiatu Piskiego dr Waldemar Brenda oraz dyrektor ds. obiektów sportowych Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu Jan Alicki, który poprowadził zawody.

Całość upłynęła w atmosferze świetnej zabawy i zadowolenia ze wspólnie spędzonego czasu. W oczekiwaniu na rozegranie wszystkich kategorii uczestnicy mogli posilić się przepyszną drożdżówką, ciepłą grochówką i oczywiście smakowitościami z grilla. Na miejscu można było także dokonać pomiaru ciśnienia i cukru a najmłodsi uczestniczyć mogli m.in. w malowaniu twarzy.

W sumie, w 3 kategoriach wystartowało 43 zawodników. Najlepszymi w poszczególnych rozgrywkach okazali się:

Perypetie kajakowe:
I miejsce – Alicja i Błażej Stawryłło;
II miejsce – Adam Obrycki, Mikołaj Szarzyński;
III miejsce – Łukasz i Tomasz Szymańscy.

Zmagania kajakowe:
I miejsce – Zofia Niedźwiedzka;
II miejsce – Julia Trzcińska.

Dorośli
I miejsce – Stanisław Zduniak;
II miejsce – Adam Obrycki;
III miejsce – Mateusz Kubiak .

Patronat medialny nad wydarzeniem, poza Radiem Olsztyn, objęli również Gazeta Piska oraz radio 5, za co bardzo dziękujemy!

Dziękujemy sponsorowi wydarzenia, właścicielowi marki Rodzinne Inwestycje – laureatowi znaku produkt Warmii i Mazur, za wsparcie w zakupie świetnych nagród przekazanych laureatom zawodów!


Słowa serdecznych podziękowań za wsparcie organizacyjne kierujemy do:
- Mazurskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego zs. w Giżycku i ratowników stacji w Łupkach, a także Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Piszu i ratowników strażaków, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników na wodzie,

- Szpitala Powiatowego w Piszu i ratowników medycznych, którzy zapewnili opiekę medyczną podczas wydarzenia.  

- Stowarzyszenia Przyjaciół Starego Ogólniaka w Piszu oraz Harcerzy, za wsparcie organizacyjne.

W organizację wydarzenia włączyli się pracownicy Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu, Powiatowego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół i Placówek w Piszu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach, Zespołu Placówek Kształcenia Zawodowego w Piszu oraz Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu, za co serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Józefa Knyżewskiego, który udostępnił nieodpłatnie kajaki i kamizelki ratunkowe.

Co najważniejsze, dziękujemy uczestnikom za tak liczne uczestnictwo!
 

Pozostałe aktualności

kondolencje
17.07.2024

kondolencje - Rodzinie i Bliskim pana Leszka Skolimowskiego

słońce grad deszcz
12.07.2024

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 77 przed upałem - 12 lipca

słońce grad deszcz
11.07.2024

Ostrzeżenie przed burzami 11 lipca

zmiana przepisów
10.07.2024

PRZYPOMINAMY- nastąpiła zmiana przepisów w zakresie…