zrealizowane projekty UE

18.11.2022

Ustawa o ekonomii społecznej a sektor pozarządowy

Spotkanie online dotyczące ustawy o ekonomii społecznej przez pryzmat sektora pozarządowego

Szanowni Państwo!

Z końcem października weszła w życie ustawa z dnia 5 sierpnia 2022 r. o ekonomii społecznej. To nowy akt prawny, który wprowadził do krajowego porządku prawnego szereg pojęć i rozwiązań dotyczących podmiotów III sektora. Jakie znaczenie ma nowa ustawa dla organizacji pozarządowych? Czy według zapisów ustawy organizacje są lub mogą stać się podmiotami ekonomii społecznej albo przedsiębiorstwami społecznymi, aby móc korzystać z nowych uprawnień? Czy ustawa wprowadza istotne rozwiązania w zakresie współpracy organizacji z administracją publiczną?

Chcemy o tym porozmawiać podczas sesji społecznej pod hasłem „Ustawa o ekonomii społecznej a sektor pozarządowy”, która odbędzie się 28 listopada 2022 r. (poniedziałek) w godz. 17.30-19.00 w formie zdalnej (online). Spotkanie poprowadzi Tomasz Pawłowski, prezes Fundacji Trzeci.org, współautor serwisu #prosteNGO.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, w szczególności członków zarządów i pracowników organizacji pozarządowych oraz urzędników samorządowych odpowiedzialnych za współpracę z III sektorem w województwie warmińsko-mazurskim. Aby wziąć udział w spotkaniu należy w terminie do 24 listopada 2022 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/a3xCwsgQgnt781qTA

W formularzu obowiązkowo należy podać poprawny adres e-mail, na który wyślemy link umożliwiający udział w spotkaniu. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Sesji Społecznych w projekcie „Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III sektora Warmii i Mazur” realizowanym przez Stowarzyszenie ESWIP we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem strategicznym projektu jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!!! 

W razie pytań lub uwag, prosimy kontaktować się z Markiem Jurzyńskim, tel. 665 121 582, e-mail: m [dot] jurzynskiateswip [dot] pl

Materiał: Stowarzyszenie ESWIP
 

Pozostałe aktualności

Uczeń Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Orzyszu mistrzem świata
29.11.2023

Uczeń I LO w Orzyszu mistrzem świata

Konferencja podsumowująca projekt Lokalnej Grupy Rybackiej Wielkie Jeziora Mazurskie
29.11.2023

Zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt LGR „…

Zawodniczka z Orzysza stypendystką akcji Stomil Więcej Niż Klub
23.11.2023

Kornelia Piekarska stypendystką akcji „Stomil Więcej Niż…

Ósmy ogólnopolski konkurs umiejętności łowieckich Ruciane Nida 2023
22.11.2023

VIII Ogólnopolski Konkurs Umiejętności Łowieckich Ruciane-…