05.06.2024

Targi Edukacji i Pracy 2024

W dniu 4 czerwca w II LO w Piszu odbyły się Targi Edukacji i Pracy, które zgromadziły licznych uczestników zainteresowanych swoją przyszłością zawodową i edukacyjną. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, absolwentów oraz osób poszukujących pracy z powiatu piskiego.

Uczestnicy targów mogli m.in. dowiedzieć się o dostępnych ofertach pracy, wymaganiach stawianych przez pracodawców oraz ofertach edukacyjnych i kursach kwalifikacyjnych różnych placówek, a także uzyskać wsparcie oferowane przez Ochotnicze Hufce Pracy oraz publiczne służby zatrudnienia.

Organizatorami wydarzenia byli specjaliści z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP Pisz, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie oraz II Liceum Ogólnokształcące  w Piszu.

Targi były częścią ogólnopolskiego Roku Edukacji Ekonomicznej, ustanowionego przez Senat RP. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Starosta Powiatu Piskiego.