13.09.2022

Święto Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz

Święto Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz

Uroczysta msza św. w Kościele Garnizonowym w Bemowie Piskim zainaugurowała obchody święta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu, które miały miejsce piątek, 9 września. Główna część uroczystości miała miejsce przed tablicą poświęconą patronowi jednostki gen. bryg. Stanisławowi Zygmuntowi Sochaczewskiemu. To właśnie tam przeprowadzona została uroczysta zbiórka, podczas której doszło do wręczenia medali, odznak najbardziej zasłużonym żołnierzom oraz pracownikom cywilnym jednostki. Wojskowe święto było także okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim osobom i podmiotom wspierającym na co dzień Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Takie właśnie podziękowania trafiły między innymi do Marka Wysockiego – Wicestarosty Piskiego, który reprezentował Powiat Piski na święcie Jednostki Wojskowej.

Materiał: OSPWL Orzysz 
 

Pozostałe aktualności

Zapytanie ofertowe – Program Odbudowy Zabytków
26.06.2026

Zapytanie ofertowe – Program Odbudowy Zabytków

Mecz, Jubileusz, Mazur Pisz
23.06.2026

Jubileuszowe starcie Mazura Pisz i OKS Stomil Olsztyn.

zawody drwali, ZSL Ruciane - Nida, pilarki
23.06.2026

XVIII Konkurs Umiejętności Leśnych – ZSL Ruciane – Nida…

Jubileusz, Zespół Szkół Katolickich, Pisz
18.06.2026

Jubileusz ćwierćwiecza Zespołu Szkół Katolickich w Piszu.