24.06.2022

Przedszkolaki odwiedziły piską komendę i uczyły się praktycznych zasad bezpieczeństwa na drodze z „autochodzikiem”

Autochodzik

Komendę Powiatową Policji w Piszu odwiedziły przedszkolaki, które chciały się dowiedzieć się na czym polega praca policjanta. Dzieci zobaczyły od wewnątrz jednostkę policji, sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze oraz robiły sobie odciski palców. Policjanci przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku, zwłaszcza nad wodą. Przedszkolaki w praktyce przećwiczyły bezpieczne poruszanie się po drodze z wykorzystaniem Miasteczka Umiejętności Drogowego „Autochodzik” sfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Piszu. 

Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przyszły z wizytą 5-latki z grupy „Żabki” z Przedszkola Miejskiego w Piszu, które były zainteresowane służbą w policji. Na początku zobaczyły więc, jak wygląda piska jednostka od wewnątrz, a następnie spotkały się z Komendantem Powiatowym Policji w Piszu, mł. insp. Marcinem Kubasem. 

Komendant zaprezentował przedszkolakom Miasteczko Umiejętności Drogowych „Autochodzik”. Podkreślił, że zostało ono zakupione z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu, by w praktyczny sposób dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa na drodze. Mł. insp. Marcin Kubas dodał też, że „Autochodzik” będzie wykorzystywany na spotkaniach w przedszkolach oraz w szkołach. Skorzystają z niego także uczniowie przygotowujący się do egzaminu na kartę rowerową. Miasteczko składa się bowiem z wielu elementów wśród, których są różne znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych oraz pojazdy w tym radiowóz i wóz strażacki. Jest też autobus i samochód osobowy z logo powiatu piskiego. Zakup Miasteczka Umiejętności Drogowych „Autochodzik” został bowiem sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Piszu. 

Po zaprezentowaniu przez Komendanta edukacyjnego miasteczka dzieci natychmiast rozpoczęły w nim zabawę koordynowaną przez policjantów. Jej celem było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Był więc podział na kierowców i na pieszych przechodzących przez przejście dla pieszych. W razie potrzeby ruchem kierował wyznaczony przedszkolak wcielający się w rolę policjanta. 5-latkom bardzo podobała się taka nauka przez zabawę. 

W dalszej części wizyty w piskiej komendzie dzieci zobaczyły też sprzęt, jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Jak zwykle największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się prawdziwe policyjne kajdanki. Dużą niespodzianką dla dzieci były też odciski palców. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom ze swoimi odciskami. 

Na koniec 5-latki czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na placu przed komendą policjanci przygotowali dla dzieci radiowóz, do którego każde z nich mogło wsiąść. Atrakcją było też włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w policyjnym samochodzie. Na pamiątkę, oprócz dyplomów z odciskami palców, dzieci z grupy „Żabki”, otrzymały jeszcze odblaskowe słoniki. 

Materiał: Komenda Powiatowa Policji w Piszu 
 

Pozostałe aktualności

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Piszu uzyskał dofinansowanie w wysokości 3,7 mln zł
20.09.2023

Ponad 3,7 mln zł na doposażenie i adaptację piskiego SOR-u

XVI Puchar Puszczy Piskiej w Biegach Na Orientację
20.09.2023

XVI Puchar Puszczy Piskiej w Biegach Na Orientację

Nabór uczestników do programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc domową EDYCJA 2023
19.09.2023

Nabór uczestników do programu oddziaływań korekcyjno-…

Powiatowe zawody strażackie w Orzyszu
19.09.2023

Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze