20.09.2023

Ponad 3,7 mln zł na doposażenie i adaptację piskiego SOR-u

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Piszu uzyskał dofinansowanie w wysokości 3,7 mln zł

Janusz Cieszyński – Minister w Ministerstwie Cyfryzacji wraz z Małgorzatą Kopiczko Senator RP oraz Jerzym Małeckim – Posłem na Sejm RP przekazali w środę, 20 września Markowi Skarzyńskiemu – Dyrektorowi SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu promesę na doposażenie i adaptację pomieszczeń SOR w ramach SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu.  Wnioskowana przez SP ZOZ w Piszu kwota – wartość projektu 3 747 332 zł zostanie w 100% pokryta z rządowego funduszu medycznego. Warto podkreślić, iż piski SOR jest jednym z czterech w naszym województwie, które uzyskały wsparcie finansowe na doposażenie i modernizacje. Wartym odnotowania jest również fakt, iż wniosek  uzyskał najwyższą ocenę w naszym województwie. 

Otwierając spotkanie Andrzej Nowicki – Starosta Piski wyraził przede wszystkim radość oraz dumę, iż szpital w Piszu kolejny raz został zauważony oraz doceniony co przekłada się na kolejne wsparcie finansowe, a tym samym rozwój. Wskazał również, iż placówka medyczna jest jedną z najważniejszych instytucji powiatowych, która od lat jest wspierana, a samorząd powiatowy zgodnie i jednomyślnie stawia na rozwój tej instytucji, a tym samym wzrost bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Piskiego. 

W spotkaniu uczestniczyli także dr Waldemar Brenda – etatowy członek Zarządu Powiatu Piskiego, dr Małgorzata Karpińska-Karwowska – Naczelna Pielęgniarka SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu, dr Andrzej Górski – Radny Rady Powiatu Pisz i dr Michał Okuniewski koordynator SOR-u wraz z pracownikami.  

Pozyskane w ramach projektu pieniądze posłużą przede wszystkim unowocześnieniu diagnostyki szpitalnej – wymiana tomografu oraz doposażeniu w nowoczesny sprzęt ratujący życie oddziału ratunkowego. 
 

Pozostałe aktualności

Ośmiu Wspaniałych
05.04.2024

Ośmiu Wspaniałych

Młodzieżowy Delegat RP do ONZ
05.04.2024

Młodzieżowy Delegat RP do ONZ

Pisanie projektów krok po kroku, czyli logika projektowa – bezpłatne szkolenie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej
05.04.2024

Pisanie projektów krok po kroku, czyli logika projektowa –…

Inwestycje drogowe 2024 r. w Powiecie Piskim
02.04.2024

Powiatowe Inwestycje Drogowe 2024