14.03.2022

Pomagamy

Wsparcie uchodźców z Ukrainy w Powiecie Piskim

Kolejni uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy otrzymują schronienie w powiecie piskim. Tak jak sześcioosobowa rodzina z obwodu kijowskiego, która w poniedziałek, 14 marca odwiedziła Starostwo Powiatowe w Piszu i ma zapewnione lokum i utrzymanie ze strony samorządu powiatowego.

Konflikt na Ukrainie w coraz szerszym zakresie wywiera wpływ także na powiat piski. Kolejni uchodźcy znajdują bezpieczny azyl w gminach naszego regionu, otrzymując dach nad głową oraz utrzymanie w tym niezmiernie dla nich trudnym okresie. Dzięki szczerej gościnności mieszkańców powiatu zyskują także tak potrzebny w ich przypadku spokój oraz poczucie bezpieczeństwa.

Cieszymy się, że społeczna akcja Solidarności z Narodem Ukraińskim spotyka się dotychczas z szerokim zrozumieniem wśród mieszkańców naszego powiatu. Liczne zbiórki, wydarzenia mające na celu zbieranie funduszy oraz, co najważniejsze, przyjmowanie kolejnych potrzebujących ludzi pod swój dach, to działania godne naśladowania.

Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie zbrodnicza napaść na naród ukraiński zakończy się i przyświęcać będą temu wydarzeniu słowa, na które wszyscy czekamy.. "Wolna Ukraina".