14.03.2022

Pomagamy

Wsparcie uchodźców z Ukrainy w Powiecie Piskim

Kolejni uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy otrzymują schronienie w powiecie piskim. Tak jak sześcioosobowa rodzina z obwodu kijowskiego, która w poniedziałek, 14 marca odwiedziła Starostwo Powiatowe w Piszu i ma zapewnione lokum i utrzymanie ze strony samorządu powiatowego.

Konflikt na Ukrainie w coraz szerszym zakresie wywiera wpływ także na powiat piski. Kolejni uchodźcy znajdują bezpieczny azyl w gminach naszego regionu, otrzymując dach nad głową oraz utrzymanie w tym niezmiernie dla nich trudnym okresie. Dzięki szczerej gościnności mieszkańców powiatu zyskują także tak potrzebny w ich przypadku spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. 

Cieszymy się, że społeczna akcja Solidarności z Narodem Ukraińskim spotyka się dotychczas z szerokim zrozumieniem wśród mieszkańców naszego powiatu. Liczne zbiórki, wydarzenia mające na celu zbieranie funduszy oraz, co najważniejsze, przyjmowanie kolejnych potrzebujących ludzi pod swój dach, to działania godne naśladowania.

Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie zbrodnicza napaść na naród ukraiński zakończy się i przyświęcać będą temu wydarzeniu słowa, na które wszyscy czekamy.. "Wolna Ukraina".
 

Pozostałe aktualności

Godni naśladowania
16.08.2022

Konkurs „Godni Naśladowania”

PFRON - ankieta badawcza on-line
05.08.2022

PFRON - ankieta badawcza on-line

Dożynki Powiatowo-Gminne w Nowych Gutach, 28 sierpnia 2022
04.08.2022

Dożynki Powiatowo-Gminne w Nowych Gutach

Zmiana godzin pracy apteki Cefarm 36,6 ul. Wojska Polskiego 2
02.08.2022

Zmiana godzin pracy Apteki Cefarm 36,6