24.09.2024

Rzeka, kajak, zawody

Perypetie kajakowe - "na szlaku Wańkowicza".

Zawody kajakowe "na szlaku Wańkowicza", które odbyły się 21 września na plaży Hotelu Roś w Piszu, przyciągnęły wielu uczestników i widzów. Wydarzeniu towarzyszyła piękna pogoda, rodzinna atmosfera oraz wysoka frekwencja, co stało się już tradycją tej imprezy. Głównym trofeum VI edycji regat był Puchar Starosty Piskiego.Perypetie kajakowe – „ na szlaku Wańkowicza”.

Piękna pogoda, rodzinna atmosfera i tradycyjnie wysoka frekwencja towarzyszyły zawodom kajakowym „na szlaku Wańkowicza”. Oprócz nagród rzeczowych, głównym trofeum VI edycji wydarzenia był Puchar Starosty Piskiego.Regaty kajakowe odbyły się w sobotę 21 września na plaży Hotelu Roś. Sygnał do startu dał wicestarosta piski Jerzy Małecki. Postać Melchiora Wańkowicza, pisarza, reportażysty, jego związki z Piszem i mazurskimi jeziorami przybliżył obecnym Waldemar Brenda, radny powiatu piskiego, jeden z inicjatorów odbywającego się od sześciu lat wydarzenia.

Podczas wydarzenia czuć było jedynie pozytywne emocje. Doping z brzegu niósł się echem w rzekę Pisę i jezioro Roś, gdzie w 1935 r. Melchior Wańkowicz  kończył swą kajakową wyprawę. Kto zmęczył się wiosłowaniem mógł posilić się grochówką, kiełbaską, czy pysznym drożdżowym ciastem. Każdy mógł też zbadać poziom cukru, ciśnienie krwi, skorzystać z masażu dłoni. Na zakończenie wręczono nagrody i puchary. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Podziękowania kierujemy w stronę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, Komendy Powiatowej Policji w Piszu, Mazurskiego WOPR w Łupkach i Szpitala Powiatowego w Piszu za zabezpieczenie imprezy.

Państwu Kamili i Ireneuszowi Szumowskim dziękujemy za udostępnienie terenu Hotelu Roś.

Organizator wydarzenia – Powiat Piski. Sędzia główny - Józef Knyżewski. Prowadzący – Jan Alicki.  Partnerzy:  Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie (reprezentowany przez Waldemara Brendę), Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu, Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Piszu, Powiatowy Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Szkół i Placówek w Piszu, Zespół Placówek Kształcenia Ustawicznego w Piszu, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Łupkach, Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu. Opieka medialna i patronat: TVP 3 Olsztyn i Radio Olsztyn.