Konkurs, dzieci,

Moc nagród i radości – Ekologiczny konkurs dla dzieci.

Wczoraj (22 października) w Starostwie Powiatowym w Piszu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Eko –Miasto”. Dostarczone prace „zaskoczyły” bogactwem form i pomysłowości w wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Tym bardziej, że budowniczymi makiet byli 5 – 6 latkowie.

Konkurs Plastyczny „Eko-Miasto", zorganizowany przez Powiatowy Urzęd Pracy w Piszu, odbył się w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery 2024 pod hasłem „Eko-Kariera”. Działanie skierowane było do kreatywnych przedszkolaków w wieku 5–6 lat, które przedstawiły swoją wizję ekologicznego i przyjaznego środowisku miasta!
Celem konkursu była edukacja najmłodszych w dbaniu o środowisko, rozwijanie ich kreatywności i wyobraźni, możliwość zaprezentowania umiejętności plastycznych, ukazanie ich wyjątkowego spojrzenia na ekologię.

Na konkurs wpłynęło aż 10 prac indywidualnych oraz 12 prac grupowych z przedszkoli powiatu piskiego. Jak dzieci wywiązały się z zadania… zapraszamy do galerii zdjeć.

Gratulujemy wszystkim przedszkolakom za ich ekologiczne i pełne wyobraźni prace, które pokazują, że dbanie o naszą planetę zaczyna się od najmłodszych lat! Szczególne podziękowania kierujemy również do sponsorów, bo nagród naprawdę  nie brakowało. Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie, dzięki niemu byliśmy w stanie zrealizować zaplanowane cele – mówi Monika Ryży, dyrektor PUP w Piszu.

Zwycięzcy – Prace indywidualne
I miejsce ex aequo: Miłosz Stasik (Szkoła Podstawowa w Trzonkach)/ Maja i Krystian Sekścińscy (Szkoła Podstawowa w Snopkach Oddział Przedszkolny).
II miejsce ex aequo: Marcel Koszewski (Szkoła Podstawowa w Snopkach Oddział Przedszkolny)/ Bohdan Dano (Szkoła Podstawowa w Trzonkach).
III miejsce ex aequo: Jan Chiliński (Szkoła Podstawowa w Snopkach Oddział Przedszkolny)/ Łucja Januszkiewicz (Przedszkole „Zielona Kraina" w Rucianem-Nidzie).

Wyróżnienia za prace indywidualne otrzymali :
Antoni Kordek (Szkoła Podstawowa w Snopkach Oddział Przedszkolny), Antoni Grzybowski, Jakub Kobyliński (Szkoła Podstawowa w Kożuchach), Franciszek Krupka (Szkoła Podstawowa nr 2 Oddział Przedszkolny, Ruciane – Nida).

Zwycięzcy – Prace grupowe

I miejsce ex aequo:
- Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej, grupa „Rumianki"
- Przedszkole Miejskie „Zielona Kraina" w Rucianem-Nidzie, grupa „Misie"
- Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej, grupa „Biedronki"

II miejsce ex aequo:
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu, grupa „Sówki"
- Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej, grupa „Kropelki"
- Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ukcie, grupa „Starszaki"

III miejsce ex aequo:
- Przedszkole Miejskie nr 1 w Piszu, grupa „Liski"
- Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej, grupa „Stokrotki"
- Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej, grupa „Misie"

Wyróżnienia za prace grupowe przyznano grupom:
- Przedszkole Miejskie w Piszu, grupa „Jeżyki"
- Przedszkole Miejskie w Białej Piskiej, grupa „Krasnale"
- Przedszkole Miejskie w Piszu, grupa „Kaczuszki"

SPONSORZY:
Powiat Piski, Bosch Car Service Emil Borzymowski, Remondis Olsztyn, Cukiernia Kwiatkowski Paweł Kwiatkowski,
PSB Mrówka Pisz Jacek Olszewski, McDonald's Dariusz Kupiec, Pizzeria Eden Ewa Rydelek, Serwis Szkutniczy Szkutnik Anna Kowalczyk, Top-Oil Katarzyna Klama, Aldesa Polska Rafał Drężek, GEMMI, TAMA Farby-Lakiery Sp zoo Hurtownia Budowlana Norbet Wróblewski, LIDER Monika Anuszkiewicz, Szama Przy Zawdzie Agnieszka Nagórka, Warmińsko- Mazurski Bank Spółdzielczy, niskoemisyjni.pl Piotr Laszczkowski, D&D Landtechnika Karolina Dęby, Arkadiusz Dęby, Bentra Małgorzata Dąbrowska-Sokołowska, Urząd Miejski w Białej Piskiej Franciszek Romankiewicz, Road Support.