16.05.2023

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w SP ZOZ Szpital Powiatowy w Piszu

 

Pierwsza połowa maja upływa pod znakiem święta niezwykle ważnej kategorii zawodowej pracowników służby zdrowia. 5 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Położnej. Jednocześnie 8 maja przypada rocznica urodzin Stanisławy Leszczyńskiej (1896) heroicznej położnej, która w piekle Auschwitz - Birkenau potrafiła z ogromnym poświęceniem wykonywać swój piękny zawód.
W tych dniach obchodzimy także rocznicę urodzin Florance Nightingale (12 maja 1820) powszechnie uznawanej za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa. Od Kongresu w Meksyku w 1973r. data ta jest uznawana za Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. 

W Piszu od lat te trzy daty łączą się jednego dnia. To dlatego w poniedziałek 8 maja 2023r. Dyrekcja Szpitala Powiatowego zorganizowała spotkanie dla pielęgniarek i położnych, na które zaproszono również władze powiatu piskiego. W wydarzeniu brały udział przedstawicielki związków zawodowych i samorządu pielęgniarskiego z Warszawy i Łomży a także Pani Dyrektor Powiatowego Urzędu pracy Monika Ryży.

Dr. Waldemar Brenda – Członek Zarządu Powiatu w Piszu:
„Dla mnie osobiście to było bardzo wzruszające spotkanie. Tak ważna profesja w służbie drugiego człowieka zasługuje na szczególne uznanie. Wymaga zaangażowania, empatii i hartu ducha. Wraz z wicestarostą Markiem Wysockim, Przewodniczącą Rady Powiatu Ireną Jatkowską oraz Sekretarz Edytą Polak podziękowaliśmy bohaterkom poniedziałkowego święta w imieniu mieszkańców powiatu piskiego.”
 

Pozostałe aktualności

Laureaci stypendiów Starosty Piskiego
26.05.2023

Stypendia Starosty Piskiego rozdane

Zapraszamy na szkolenie -  Zamknięcie roku – CIT i sprawozdanie finansowe
26.05.2023

Zapraszamy na szkolenie - Zamknięcie roku – CIT i…

Informacja Zarządu Powiatu w Piszu o utrudnieniach w ruchu
26.05.2023

Informacja o utrudnieniach w ruchu

58 sesja Rady Powiatu w Piszu
25.05.2023

LVIII Sesja Rady Powiatu Pisz