13.05.2022

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w SP ZOZ Szpital Powiatowy w Piszu

Mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu. Szlachetny zawód, który wykonują Pielęgniarki i Położne związany jest nierozerwalnie z niesieniem pomocy, ulgi w chorobie, czuwaniem, by proces leczenia przebiegał prawidłowo, a pacjenci mieli zapewniony komfort i poczucie bezpieczeństwa. 

Miniony rok, trudny okres epidemii COVID-19, był wyjątkowo trudny i wymagający w szczególności dla służby zdrowia. Ten czas postawił między innymi przed Pielęgniarkami, Pielęgniarzami i Położnymi dodatkowe wyzwania, a pracy którą wykonywali często towarzyszyły obawa związane z troską i obawą o życie i zdrowie swoje oraz swoich bliskich. 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest właściwym momentem na wyrazy podziękowania, szacunku i wsparcia dla tych trudnych jednak tak potrzebnych profesji. 

Okolicznościowe życzenia i kwiaty wszystkim Pielęgniarkom oraz Położnym z okazji Ich święta na ręce dr Małgorzaty Karpińskiej-Karwowskiej Naczelnej Pielęgniarki w SP ZOZ Szpitalu Powiatowym w Piszu złożyli Andrzej Nowicki Starosta Piski wraz z dr Waldemarem Brendą Członkiem Zarządu Powiatu Piskiego.  

Święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku (1973). Data została wybrana nieprzypadkowo.  Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (1860 r. przy szpitalu św. Tomasza w Londynie. 
 

Pozostałe aktualności

zdjęcie informacyjne- nazwa projektu i logo FIO
20.05.2022

„Pomoc Ukrainie - zajęcia dla młodzieży i dorosłych z…

gala wręczenia nagród
20.05.2022

Skarbnik 5-lecia: Barbara Koprowska, Powiat Piski

zgromadzeni goście
19.05.2022

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych z Ukrainy
16.05.2022

Pomoc Ukrainie - zajęcia dla młodzieży i dorosłych z Ukrainy