04.09.2023

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023 - 2024

Przedłużone wakacje czas zakończyć i powrócić do szkolnych ław. Tak jak w całej Polsce, młodzież z powiatu piskiego powróciła dziś w szkolne mury, by podjąć edukację. Początek roku szkolnego wspólnie z uczniami oraz wychowankami świętował także Starosta Piski Andrzej Nowicki, który inaugurację roku szkolnego rozpoczął w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. dr. Władysława Klementowskiego w Łupkach. Kolejną szkołą był Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu. W piskiej zawodówce, przy okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, Starosta wręczył wyróżniającej się w nauce młodzieży stypendia Starosty oraz wraz z posłem Jerzym Małeckim uroczyście pożegnali odchodzących na emeryturę pedagogów – p. Romualdę Kozioł oraz p. Mirosława Fiertka.

Stypendia Starosty zostały wręczone także na uroczystych apelach w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu oraz w II Liceum Ogólnokształcącym w Piszu, gdzie w uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego Staroście Andrzejowi Nowickiemu towarzyszył dr Waldemar Brenda – etatowy członek Zarządu Powiatu Piskiego.  

Także w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu nie zabrakło przedstawiciela samorządu powiatowego, gdzie w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczestniczył Wicestarosta Piski Marek Wysocki.

Wszystkim uczniom, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom oświaty wraz z nowym rokiem szkolnym życzymy samych sukcesów, cierpliwości oraz pogody ducha.

Pozostałe aktualności

Podziękowania za wsparcie uczestnictwa w mistrzostwach świata w klasie cadet
03.10.2023

Cadet Word Chempionship

Wizyta przedstawicieli ziomkostwa niemieckiego w Powiecie Piskim
03.10.2023

Wizyta przedstawicieli Kreisgemeinschaft Johannisburg w…

50-lecie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie
27.09.2023

50-lecie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie

Powiatowa Rada Rynku Pracy
27.09.2023

Powiatowa Rada Rynku Pracy