02.09.2022

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Powiecie Piskim

W czwartek, 1 września, Starosta Piski Andrzej Nowicki uczestniczył w inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu. 

W Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu naukę rozpoczęło 8 klas pierwszych, w tym 12 uczniów z Ukrainy. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego była także okazją do wręczenia stypendiów najlepszym uczniom. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Aleksandra Wesołowska oraz Eryk Owczarek. Stypendium Starosty Powiatu Piskiego trafiło natomiast do Mikołaja Wabicha, Kacpra Serwatko i Diany Walendzik.  

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych z Bieblioteką Pedagogiczną w Piszu na zasłużoną emeryturę przeszli Bożena Grigoruk, Danuta Iłeczko, Halina Michałowska oraz Elżbieta Gromadzka. 

Starosta Piski Andrzej Nowicki uczestniczył także w inauguracji roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu, gdzie m.in. naukę rozpoczęło 147 uczniów klas pierwszych. 

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piszu uczestniczyli także w inauguracjach nowego roku szkolnego 2022/23 w pozostałych placówkach. Marek Wysocki Wicestarosta Powiatu Piskiego odwiedził Zespół Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu. Dr Waldemar Brenda – etatowy członek Zarządu Powiatu Piskiego gościł tego dnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach oraz w II liceum Ogólnokształcącym w Piszu.  Andrzej Kurzątkowski – członek Zarządu Powiatu Piskiego uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 1 w Białej Piskiej, natomiast w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie w uroczystościach inaugurujących kolejny rok nauki udział wzięła Irena Jatkowska – Przewodnicząca Rady Powiatu Pisz . 

We wszystkich placówkach obok życzeń kierowanych do kadry pedagogicznej ,pracowników i przede wszystkim uczniów miało miejsce wręczenie Rocznych Stypendiów Starosty Piskiego. 

Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom oświaty, życzymy wzajemnej życzliwości oraz pozytywnego nastawienia każdego dnia pracy i nauki.  


Materiał: ZSZ Pisz, I LO w Piszu, ZSL w Rucianem-Nidzie, ZS nr 1 w Białej Piskiej
 

Pozostałe aktualności

Podziękowania za wsparcie uczestnictwa w mistrzostwach świata w klasie cadet
03.10.2023

Cadet Word Chempionship

Wizyta przedstawicieli ziomkostwa niemieckiego w Powiecie Piskim
03.10.2023

Wizyta przedstawicieli Kreisgemeinschaft Johannisburg w…

50-lecie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie
27.09.2023

50-lecie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie

Powiatowa Rada Rynku Pracy
27.09.2023

Powiatowa Rada Rynku Pracy