III Mazurski Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Na Styku Kultur”

21 czerwca w sali konferencyjnej piskiego starostwa odbyło się ważne spotkanie poświęcone rozpoczynającemu w dniu dzisiejszym  III Mazurskiemu Międzynarodowemu Festiwalowi Folklorystycznemu "Na Styku Kultur". Spotkanie skupiło się na rozmowach dotyczących organizacji wydarzenia oraz działalności kulturalnej zaproszonych zespołów folklorystycznych, uczestniczących w spotkaniu przedstawicieli zespołów z Ukrainy- Folklor Ensemble Postoliate oraz z Lidzbarka Warmińskiego- Zespołu Tańca Ludowego Perła Warmii.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizatora oraz współorganizatorów, w tym:

• Mariusz Trupacz - Prezes Piskiego Stowarzyszenia Miłośników Kutury Mazuria
  • Lidia Borys-Dymczyk - reprezentująca Zarząd Powiatu w Piszu
  • Edyta Polak - sekretarz powiatu
  • Elwira Świtlica - wiceburmistrz Pisza
  • Hanna Zawalich - dyrektor GOK Biała Piska
  • Bogusław Trupacz - dyrektor GOK Ruciane- Nida

Przypominamy, że Festiwal odbywa się w dniach 21-23 czerwca i jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie, przyciągające artystów z różnych krajów oraz lokalną społeczność. Wśród zagranicznych gości festiwalu wystąpią Folklor Ensemble Postoliate - Ukraina
Folklore Ensemble ELIT - Bułgaria. Swoje talenty artystyczne ze strony polskiej zaprezentują: Zespół Pieśni i Tańca Perła Warmii, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Piska, Zespół Zarażeni Folkiem, Dziecięcy zespół Szalona Paczka, Zespół Bo jak nie my to kto, Zespół Drygalanki, Zespół Wesoła Gromadka, Chór Seniora Biała Piska, Zespół szantowy OJ TAM OJ TAM, Zespół MAGNAT, Kapela podwórkowa WOJTKI oraz Dariusz Borkowski.

Dodatkowo, w ramach festiwalu odbędzie się Bitwa Regionów – konkurs kulinarny, w którym drużyny z różnych regionów będą rywalizować, prezentując tradycyjne potrawy i promując lokalne dziedzictwo kulinarne. Jest to doskonała okazja, aby spróbować różnorodnych smaków i poznać bogactwo kulinarnych tradycji naszego regionu.
Szczegóły dotyczące festiwalu oraz planowanych atrakcji można znaleźć na stronie Facebook Stowarzyszenia Mazuria Pisz pod adresem: https://www.facebook.com/events/336130915950664/.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do doświadczenia różnorodności kultur i tradycji! Do zobaczenia na festiwalu!