26.10.2023

II konferencja „Światowy dzień zdrowia psychicznego”

prelegenci

W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji 25 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu odbyła się powiatowa konferencja poruszająca zagadnienia związane z szeroko rozumianym dobrostanem psychicznym.

To już drugie wydarzenie organizowane przez Powiat Piski z myślą o stworzeniu przestrzeni wymiany doświadczeń i inspiracji osób wspomagających uczniów w skutecznym mierzeniu się z różnymi wyzwaniami, jakie niesie współczesne życie szkolne i prywatne.

W konferencji wzięli udział nauczyciele, wychowawcy, psycholodzy, dyrektorzy i pracownicy jednostek gminnych i powiatowych z terenu powiatu piskiego, ełckiego i mrągowskiego oraz przedstawiciele kuratorium oświaty i ośrodka doskonalenia nauczycieli a także reprezentanci służb mundurowych oraz środowiska medycznego.

Powiat Piski reprezentowali starosta Andrzej Nowicki oraz wicestarosta Marek Wysocki, którzy dziękując dyrektorkom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piszu za wkład w przygotowanie wydarzenia, zgodnie podkreślili potrzebę intensywnych działań na rzecz wsparcia kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, w tym uczniów placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Piski.

 

Pozostałe aktualności

Uczeń Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Orzyszu mistrzem świata
29.11.2023

Uczeń I LO w Orzyszu mistrzem świata

Konferencja podsumowująca projekt Lokalnej Grupy Rybackiej Wielkie Jeziora Mazurskie
29.11.2023

Zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt LGR „…

Zawodniczka z Orzysza stypendystką akcji Stomil Więcej Niż Klub
23.11.2023

Kornelia Piekarska stypendystką akcji „Stomil Więcej Niż…

Ósmy ogólnopolski konkurs umiejętności łowieckich Ruciane Nida 2023
22.11.2023

VIII Ogólnopolski Konkurs Umiejętności Łowieckich Ruciane-…