06.12.2022

Galeria Żywych Obrazów – X edycja

Galeria żywych obrazów - dzisiaj edycja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu

W tym roku obchodziliśmy mały jubileusz. Po raz dziesiąty zaprosiliśmy gości w progi naszego orzyskiego liceum, by obejrzeli Galerię Żywych Obrazów, którą przygotowała młodzież licealna. Twórczynią projektu i opiekunką młodzieży jest pani Krystyna Ziółkowska- bibliotekarka ZSO w Orzyszu. 

W tym roku przygotowaliśmy dla zwiedzających 9 obrazów:

  • Stanisław Wyspiański- Dziewczynka gasząca świecę (Julia Jankowska)
  • Stanisław Wyspiański – Portret Władysławy Ordonówny w roli Krasawicy w sztuce „Bolesław Śmiały” (Simona Borensztejn)
  • Pablo Picasso- Stary Żyd z chłopcem (Jakub Olszewski, Igor Filipek)
  • Apoloniusz Kędzierski – Robotna Antosia (Oliwia Osmycka)
  • Włodzimierz Tetmajer – W gorący dzień – Strachy (Sandra Daniłowska, Maja Dublińska, Nikolina Mroczko, Marcelina Olszewska)
  • Tadeusz Makowski – Maskarada (Natalia Nieszała, Julia Rutkowska, Julia Rydzewska, Oliwia Zakrzewska, Zuzanna Zaorska, Kacper Kozioł, Jakub Pilarczyk, Wiktor Włodkowski)
  • Georges de La Tour – Pokutująca Maria Magdalena (Lidia Zienda)
  • Gustaw Klimt – Adela (Oliwia Piaścik)
  • Rene Magritte - Dekalkomania (Łukasz Głażewski)

Kilka długich miesięcy przygotowań sprawiły, że mogliśmy państwu zaproponować prawdziwą ucztę duchową. Magia i urok przedstawionych dzieł udzieliły się zwiedzającym. Ogrom gości przerósł nasze oczekiwania. Znamienitych gości było tak wielu, że nie sposób ich wymienić w tym krótkim artykule. Odnajdziecie ich państwo na zdjęciach w zaskakujących czasem miejscach i pozach. Nasz trud w wyjątkowy sposób doceniła p. Irena Dudzin obdarowując nas pięknym i niezwykle smakowitym tortem. Były też słodkie niespodzianki od innych gości. Serdecznie wszystkim dziękujemy. Dodatkową atrakcją naszej galerii był telewizor, z programem stacji TV Qultura, na ekranie którego nożna było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Była też urokliwa ścianka do zdjęć (tam też wiele się działo). 

Było nam bardzo miło gościć Was wszystkich. Wysiłek włożony przez młodzież i opiekunkę w przygotowanie projektu opłacił się, bowiem od zwiedzających usłyszeliśmy wiele pochwał i zachwytów. Chciałabym podziękować młodzieży tworzącej galerią i wszystkim pomagającym uczniom z klas I, III i IV. Podziękowania kieruję również do wszystkich przyjaciół naszej szkoły, których pomoc była niezbędna i okazała się nieoceniona. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii, choć wiem, że nie oddaje ona atmosfery jaka panowała w naszej galerii. Niech żałują Ci, którzy nas nie odwiedzili.

Materiał: Krystyna Ziółkowska
bibliotekarka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu, autorka projektu.

 

Pozostałe aktualności

dragon-24
28.02.2024

DRAGON-24 Komunikat Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie

zmiana na stanowisku komendanta KPP w Piszu
28.02.2024

Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu

Kondolencje dla p. Czesława Pieczyńskiego z powodu śmierci żony
23.02.2024

KONDOLENCJE Panu Czesławowi Pieczyńskiemu z powodu śmierci…

Ślubowanie kadetów w Liceum Ogólnokształcącym w Orzyszu
22.02.2024

Uroczyste ślubowanie kadetów