Cadet Word Chempionship

Podziękowania za wsparcie uczestnictwa w mistrzostwach świata w klasie cadet

Niezwykła niespodzianka i miły gest naszych zawodniczek!

We wtorek. 3 października, piskie starostwo odwiedziły zawodniczki PMOS Pisz, które wzięły udział w rozgrywanych w Belgii żeglarskich mistrzostwach świata "Cadet Word Chempionship 2023".

Przypominamy, że Anastazja Pastuszka wraz z Joanną Kłok, reprezentowały w tym wydarzeniu nie tylko powiat piski, ale wystartowały również jako jedna z 7 polskich załóg reprezentacji Polski. Mistrzostwa, które zostały rozegrane akwenach Morza Północnego przyniosły naszym zdolnym Dziewczynom 34. miejsce w gronie 56 startujących ekip.

Dodamy, że Anstazja wraz z Asią były co prawda na 34 miejscu, ale wśród polskich ekip biorących udział w mistrzostwach, uplasowały się na 4 miejscu i jednocześnie na pierwszym wśród załóg żeńskich. Mimo tak trudnych warunków pływania jakie niosły wody Morza Północnego, w tym niezmiernie silnych i zmiennych prądów, Dziewczyny świetnie sobie poradziły, potwierdzając tym samym, że powołanie ich zespołu do reprezentacji Polski nie było chybione i świadczy o ich niezwykłych umiejętnościach!

Wyjazd na mistrzostwa okazał się sporym wyzwaniem finansowym. Decyzją Zarządu Powiatu w Piszu, większość na swoje barki wziął Powiat Piski, pokrywając tym samym koszta wpisowego, transportu, zakwaterowania, ubezpieczenia i strojów.  Pracownicy Powiatu zajęli się również organizacją całości wyjazdu.

Anastazja i Asia postanowiły osobiście przekazać podziękowania za udzielone wsparcie i wraz z mamą Anastazji spotkały się m.in. ze Starostą Andrzejem Nowickim i przedstawicielem Zarządu dr Waldemarem Brendą. To była niezwykle miła niespodzianka.

Jak m.in. powiedział Starosta Andrzej Nowicki, zwracając się do zawodniczek :

(...) cały powiat trzymał za Was kciuki. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że na tak ważnych zawodach mieliśmy swoją reprezentację i jesteśmy zadowoleni z Waszego udziału i powołania do reprezentacji Polski. Pierwszy start w takich warunkach przyniósł Wam naprawdę dobrą lokatę, czego potwierdzeniem są wyniki jakie uzyskałyście, (..) życzymy Wam wielu sukcesów i rozwoju dalszej kariery sportowej. Jesteśmy z Was dumni.