12.08.2021

Apel do społeczeństwa Powiatu Piskiego

Logotyp Starostwa Powiatowego w Piszu na szarym tle

Szanowni Państwo!
Ponownie rośnie ilość zachorowań wywołanych przez wirusa COVID -19. Wprawdzie sformułowanie „Szczepienie to szansa na powrót do normalnego życia” jest często wypowiadane publicznie, ale wielu z nas woli przyjąć postawę wyczekującą. Tymczasem dzięki szczepieniom  w przeszłości udało się skutecznie zwalczyć lub ograniczyć śmiertelność z powodu krztuśca, odry czy tężca. Dysponujemy systemem, który pozwala zbierać wiarygodne dane o efektywności szczepień oraz o ewentualnych niepożądanych reakcjach. Możemy obiektywnie ocenić bezpieczeństwo masowego uodparniania ludzkiej populacji. W przypadku opracowanych szczepionek na COVID-19 porównanie potencjalnego ryzyka z korzyściami wynikającymi z zapobiegania chorobie zakaźnej jednoznacznie przemawia za szerokim stosowaniem dostępnych szczepionek. Dlatego szczepmy się!