19.04.2024

70 Sesja Rady Powiatu Pisz

70 Sesja Rady Powiatu Pisz

W czwartek, 18 kwietnia odbyła się ostatnia 70 sesja VI kadencji Rady Powiatu Pisz. W dotychczasowej historii samorządu szczebla powiatowego była to najdłuższa kadencja. Wydłużenie mijającej kadencji związane było z wprowadzoną reformą samorządu terytorialnego. 

W trakcie pięciu lat i sześciu miesięcy Radni przegłosowali 379 uchwał, oraz rozpatrzyli kilkaset interpelacji i zapytań. Zapoznali się także z licznymi raportami. Podczas kończącej obecną kadencję Rady Powiatu Piskiego sesji obok zaplanowywanego porządku obrad był czas na podziękowania oraz słowa wdzięczności za minione lata pracy i życzenia na kolejne lata. W przypadku 10 radnych, przerwa w pracy samorządowca potrwa do początku maja, kiedy to zostanie zwołane pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady. Mandaty radnych ponownie obejmą: Dąbrowski Rafał, Rosiński Andrzej, Lidia Borys-Dymczyk, Marek Wysocki, Dariusz Smakosz, Irena Jatkowska, Andrzej Górski, Waldemar Brenda, Marek Ziółkowski i Andrzej Nowicki. W składzie Rady znajdą się także: Adam Trzonkowski, Iwona Piechowska, Tomasz Sulima, Jerzy Małecki, Tomasz Florczyk, Elwira Świetlicka i Mariusz Klisiatys. 

Kończąca się kadencja Rady Powiatu Pisz naznaczona została także tragedią. W czerwcu minionego roku nagła śmierć zabrała Radnego Łukasza Borysa. Człowieka, który swoim zaangażowaniem, poświęceniem oraz empatią na potrzeby lokalnej społeczności stanowił wzór godny naśladowania. 
 

Pozostałe aktualności

Drugie miejskie skarbnik powiatu piskiego w rankingu samorządów
24.05.2024

Skarbnik Powiatu Piskiego na podium

Wzamożony ruch wojskowych pojazdów kołowych na drogach publicznych powiatu piskiego
22.05.2024

UWAGA!!! Wzmożony ruch pojazdów wojskowych  na drogach…

Konferencja dotyczącą możliwości Finansowania MŚP
20.05.2024

Możliwości finansowania rozwoju dla MŚP

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów
20.05.2024

Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie –…