07.10.2024

60 lat minęło – okrągły jubileusz ZSZ w Piszu.

scena, ludzie, gratulacje

60 lat minęło – okrągły jubileusz ZSZ w Piszu.

Jest 1 września 1964 r. - w Piszu powstaje Zasadnicza Szkoła Zawodowa Dokształcająca, 7 września odbywają się pierwsze zajęcia, a w ławkach trzech oddziałów pod okiem dyrektora Władysława Rumińskiego zasiadło 120 uczniów.

Zajęcia odbywały się w 12 różnych punktach miasta  m.in. w domu kultury, świetlicach innych szkół, a nawet w kawiarni. Kierunki: instalator sanitarny/elektryk budowlany, murarz-tynkarz, wikliniarz… 1 września 2024 r. ZDZ „stuknęło” 60 lat. Przez te wszystkie lata, zmieniała się kadra, pracownicy, szkołę kończyły kolejne pokolenia uczniów.
Dziś jest to prężnie działająca placówka z profesjonalnie wyposażonymi salami dydaktycznymi i warsztatami. Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu w 60 – rocznicę powstania doczekał się 15 544 absolwentów. Murarza, tynkarza, wikliniarza zastąpiły nowe kierunki m. in. technik hotelarstwa, informatyki, czy sztandarowy mechanik pojazdów samochodowych.

Uczniowie biorą udział w licznych projektach, międzynarodowym Erasmusie, działają i wydają  roZruSznik, nie można też pominąć sukcesów w innych dziedzinach jak: zdobycia Mistrzostwa Województwa w Piłce Koszykowej Chłopców, Mistrzostwa Polski w IV Ogólnopolskich Zimowych Manewrach Ratowniczych.

W piątek 4 października, podczas obchodów Jubileuszu 60 – lecia powstania szkoły, dyrektor Paweł Bazydło odebrał wiele życzeń i  gratulacji.  W uroczystości udział wziął m.in. starosta piski Andrzej Nowicki, przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Piskiego oraz dyrektorzy podległych wydziałów i placówek. Podczas przemówień zaproszonych gości nie zabrakło wspomnień i życzeń kolejnych owocnych lat edukacji. Całość ozdobiły występy zespołu nauczycielek szkoły oraz byłych i obecnych uczniów placówki.