Szkoła, budynek, wejście do szkoły

Szkoły powiatowe poszerzają ofertę kierunków

We wszystkich  szkołach podległych Powiatowi Piskiemu powstały klasy I. W szkołach ogólnokształcących powstało łącznie 6 oddziałów: w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu – 3 oddziały o profilu: biologiczno-chemicznyc\m, humanistycznym, matematycznym, w II Liceum Ogólnokształcącym w Piszu 1 oddział o profilu humanistycznym, w Zespole Szkół Ogólnokształcącym w Orzyszu powstał oddział o profilu wojskowym i humanistycznym.

Z kolei w szkołach zawodowych : Zespół  Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu w branżowej szkole I stopnia: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, klasa wielozawodowa kształcąca w kierunku m.in. fryzjer, sprzedawca, stolarz i kliku innych zawodach, w Technikum natomiast powstały kierunki:  informatyk, mechanik pojazdów samochodowych, oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. W szkole leśnej w Rucianem-Nidzie utworzono technik leśnik, a w Zespole Szkół nr 1 w Białej Piskiej technik żywienia i usług gastronomicznych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik pojazdów samochodowych.
Powiat Piski jest też organem prowadzącym dla Zespołu Placówek Kształcenia Ustawicznego w Piszu, oferującego kształcenie osób dorosłych w liceum ogólnokształcącym oraz w szkołach policealnych na kierunku: opiekuna medyczna, masażysta, administracja, bezpieczeństwo i higiena pracy. Nabór jest wciąż otwarty, zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Zespołu.

Dodatkowo oferujemy państwu udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie zaprasza do udziału w kursach: ogrodnik, operator maszyn leśnych, pszczelarz, technik pszczelarz oraz technik leśnik. Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej oferuje udział w kursie nadającym uprawnienia na kierunku rolnik.
Powyższa oferta edukacyjna jest nieodpłatna!

Dodatkowo uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu, Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach mają możliwość skorzystania z oferty przyszkolnego internatu z pełnym wyżywieniem.
Uczniowie naszych szkół mają do dyspozycji nowoczesną bazę szkolną i sportową, zajęcia praktycznej nauki zawodu odbywają się przy wykorzystaniu sprzętu najnowszej technologii.

Posiadamy też szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, m.in. poprzez udział w projektach wyjazdowych w ramach projektów Erasmus + czy też udział w projektach podnoszących kwalifikacje i kompetencje uczniów.