23.10.2023

Podsumowanie Erasmusa – II Liceum Ogólnokształcące w Piszu

Podsumowanie realizacji programu ERASMUS - wyjazd młodzieży z II LO w Piszu do Grecji

Dokładnie miesiąc po zakończeniu greckiej przygody, uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu zaprezentowali, a zarazem podsumowali swoją grecką przygodę. 

Wyprawa pod tytułem ” How to be lost not get lost in Greece – modern sowoir-vivre for young travelers” zrealizowana w ramach projektu Erasmus pozwolił na wyjazd 30 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Psizu wraz z opiekunami do Grecji. Spotkanie, które miało miejsce w poniedziałek, 23 października poświęcone było ukazaniu tego, w jaki sposób młodzież spędziła czas w Grecji, czego doświadczyli młodzi podróżnicy i wiedzy jaką zdobyli. Obecny na spotkaniu dr Waldemar Brenda- etatowy członek Zarządu Powiatu Piskiego podkreślał, że tego typu inicjatywy, wyjazdy młodzieży są ważna i potrzebne ze względu na wynoszone z nich doświadczenia. Zwrócił również uwagę, iż dzięki dofinansowaniu z UE oraz wsparciu organu prowadzącego – Powiatowemu Zespołowi Ekonomiczno-Administracyjnego Szkól i Placówek w Piszu wyjazd stał się możliwością nie tylko ciekawego ale i kształcącego zwiedzania innych krajów. 

W trakcie spotkania młodzież, zaprezentowała w postaci multimedialnej to czego dowiedziała się o Grecji, wskazała różnice pomiędzy Grekami a Polakami oraz zaprezentowała realizację ciekawej gry terenowe. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty uczestnictwa, a koordynatorka projektu Pani Aneta Ramotowska zaprosiła uczniów do aplikowania w kolejnej odsłonie tego wydarzenia, w 2024 r. 
 

Pozostałe aktualności

kondolencje
17.07.2024

kondolencje - Rodzinie i Bliskim pana Leszka Skolimowskiego

słońce grad deszcz
12.07.2024

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 77 przed upałem - 12 lipca

słońce grad deszcz
11.07.2024

Ostrzeżenie przed burzami 11 lipca

zmiana przepisów
10.07.2024

PRZYPOMINAMY- nastąpiła zmiana przepisów w zakresie…