05.04.2024

Ośmiu Wspaniałych

Ośmiu Wspaniałych

Szanowni Państwo, 

Już od 14 lat Powiat Piski aktywnie uczestniczy w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Jak zaznaczył Pan Andrzej Nowicki- Starosta Piski konkurs to okazja do wskazania młodych mieszkańców powiatu, którzy z troską i szacunkiem pochylają się nad potrzebującymi wsparcia i pomocy w trudnym okresie swojego życia. To też możliwość pokazania wrażliwej strony uczniowskiego życia, wskazanie wartości ich postawy przez pryzmat niesionej pomocy i bezinteresownego okazywania miłości bliźniego. Konkurs to przede wszystkim jednak akt wyrażenia wdzięczności za dbałość o otaczający świat i jego mieszkańców.

Tegoroczne podsumowanie konkursu obyło się 28 marca 2024 r. W tym dniu w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piszu zebrali się uczestnicy konkursu wspierani przez rodziny, opiekunów szkolnych, jak i dyrektorów szkół, do których uczęszczają: 

  • Magdalena Piotrowska – uczennica 3. klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej
  • Szkolne Koło Caritas przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Piszu
  • Zuzanna Anna Król – uczennica klasy 8. Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu
  • Małgorzata Białobrzeska – uczennica klasy 5. Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu

 Prowadzone przez Katarzynę Zdaniewicz – Siwik spotkanie skupiło się przede wszystkim na młodych uczestnikach konkursu. Ich sylwetki, zasługi, plany i zamierzenia przybliżyli gościom członkowie Zarządu Powiatu w Piszu oraz Radni Rady Powiatu Pisz. Pani Lidia Borys-Dymczyk – przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Powiatu Pisz przedstawiła Zuzię Król, poświęcającej czas potrzebującym, a przy tym też znajdującej czas na swoją wielką pasję, jaką jest świat książek. Z kolei Pani Irena Jatkowska – Przewodnicząca Rady Powiatu Pisz opowiedziała o działalności Małgosi Białobrzeskiej, życzliwej i rozważnej nastolatce, wchodzącej z powodzeniem w rolę mediatorki w konfliktach i nieporozumieniach szkolnych. Przedstawiając grupę uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Piszu Pan Waldemar Brenda – Członek Zarządu Powiatu w Piszu podkreślił ich główny atut, jakim jest różnorodność wiekowa, a tym samym różne spojrzenia na problem i metody ich rozwiązania. Ostatnią uczestniczkę konkursu Magdę Piotrowską zaprezentował Pan Marek Wysocki – Wicestarosta Powiatu Pisz, przedstawiając postać wielkiego serca, zaangażowaną w życie społeczności szkolnej i swojej rodzinnej miejscowości. 

W tym roku komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce w dwóch kategoriach. W kategorii „Ósemeczka” laureatką konkursu została Małgosia Białobrzeska -uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu. W kategorii „Ósemki” laureatką i zarazem przedstawicielką powiatu w ogólnopolskim konkursie 8 Wspaniałych została Magdalena Piotrowska z Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej. 

Gratulujemy ! 

Pozostałe aktualności

Drugie miejskie skarbnik powiatu piskiego w rankingu samorządów
24.05.2024

Skarbnik Powiatu Piskiego na podium

Wzamożony ruch wojskowych pojazdów kołowych na drogach publicznych powiatu piskiego
22.05.2024

UWAGA!!! Wzmożony ruch pojazdów wojskowych  na drogach…

Konferencja dotyczącą możliwości Finansowania MŚP
20.05.2024

Możliwości finansowania rozwoju dla MŚP

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów
20.05.2024

Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie –…