Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Powodów, by dziękować pielęgniarkom i położnym mamy wiele, a zwłaszcza w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych.
12 maja obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych i z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych powiatu przekazali najlepsze życzenia reprezentantom zawodów z terenu powiatu piskiego, którzy gościli dziś w piskim starostwie.

Wicestarosta Piski Marek Wysocki, witając zgromadzonych w sali konferencyjnej starostwa gości, podziękował za pracę i zaangażowanie na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców powiatu.
W imieniu Starosty Piskiego Andrzeja Nowickiego przekazał serdeczne pozdrowienia oraz podziękowania za odpowiedzialną, niełatwą – nawet w „zwykłych” czasach, a tym bardziej w obecnej sytuacji związanej z epidemią - pracę.
Przewodnicząca Rady Powiatu Pisz Irena Jatkowska również podkreśliła, jak ważni, a być może najważniejsi, w procesie leczenia są ludzie opiekujący się pacjentami – a potencjalnym pacjentem jest przecież każdy z nas.
Jak zauważył członek Zarządu Powiatu w Piszu dr Waldemar Brenda, maj to miesiąc, w którym nie brak okazji, by docenić pracę osób wykonujących zawody pielęgniarki i położnej. 5 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Położnej, zaś Polski Dzień Położnej przypada 8 maja, w dniu urodzin Stanisławy Leszczyńskiej – bohaterskiej położnej, która w czasie II wojny światowej opiekowała się ciężarnymi więźniarkami oraz ich nowo narodzonymi dziećmi w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Dziś przed pracownikami medycznych profesji stoją może nie tak tragiczne, ale nie mniej poważne wyzwania wymagające umiejętności łączenia przywiązania do wartości z nowoczesnością.
Przedstawiciele piskiego samorządu wraz z dyrektorem piskiego szpitala Markiem Skarzyńskim, dziękując zgromadzonym za wielki wkład wszystkich pielęgniarek i położnych w opiekę nad pacjentami, przekazali na ręce gości upominek kwiatowy.