22.02.2022

Bezpieczeństwo na wodach Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na wodach Wielkich Jezior Mazurskich w nadchodzącym sezonie

 Z inicjatywy Starosty Piskiego Andrzeja Nowickiego w piątek, 18 lutego w Starostwie Powiatowym w Piszu odbyło się spotkanie poświęcone kwestii bezpieczeństwa na szlakach Wielkich Jezior Mazurskich w nadchodzącym sezonie.

 W spotkaniu obok przedstawicieli Powiatu Piskiego w osobach Starosty Piskiego Andrzeja Nowickiego, Wicestarosty Piskiego Marka Wysockiego, Członka Zarządu Powiatu Piskiego dr. Waldemara Brendy oraz przewodniczącej Rady Powiatu Ireny Jatkowskiej, uczestniczyli także Poseł na Sejm RP Jerzy Wojciech Małecki, reprezentujący wojewodę Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Kuriata, Dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego Krzysztof Wittbrodt, Radny Gminy Pisz Andrzej Zadroga, a także przedstawiciele  Mazurskiej Służby Ratowniczej i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z prezesami - Krzysztofem Karnasiem i Zbigniewem  Kurowickim.

 Poruszana tematyka, bezpieczeństwo na szlakach WJM w zbliżającym się sezonie żeglarskim, w znacznej mierze skupiła się na potrzebach sprzętowo – finansowych służb ratowniczych. Ważnym elementem dyskusji było również dalsze funkcjonowanie bazy MSR w Okartowie i problem negatywnych skutków jej ewentualnej likwidacji dla zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi.

Konkluzją tego bardzo merytorycznego spotkania jest pilna potrzeba zainteresowania sprawami bezpieczeństwa na wodzie szerszego grona decydentów oraz samorządów w naszym regionie. Istotne jest zacieśnienie współpracy z państwowymi służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo, w tym także na wodzie. Warmia i Mazury to przepiękna kraina, która bogactwem przyrody i naturalnym urokiem lasów oraz wodnych szlaków turystycznych co roku przyciąga tysiące gości. Miłośnicy żeglowania muszą się czuć bezpieczni na naszych akwenach. Zarówno MSR jak i MOPR stwarzają taką możliwość, potrzebują jednak wsparcia oraz gwarancji stabilnego funkcjonowania.

Pozostałe aktualności

Godni naśladowania
16.08.2022

Konkurs „Godni Naśladowania”

PFRON - ankieta badawcza on-line
05.08.2022

PFRON - ankieta badawcza on-line

Dożynki Powiatowo-Gminne w Nowych Gutach, 28 sierpnia 2022
04.08.2022

Dożynki Powiatowo-Gminne w Nowych Gutach

Zmiana godzin pracy apteki Cefarm 36,6 ul. Wojska Polskiego 2
02.08.2022

Zmiana godzin pracy Apteki Cefarm 36,6