30.09.2024

Zebranie, głosowanie, konferencja

Andrzej Nowicki wiceprezesem Związku Powiatów Polskich.

Miło nam poinformować, że Starosta Piski Andrzej Nowicki ponownie wszedł w skład Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz został wybrany jego wiceprezesem.

Wybory nowych władz ZPP odbyły się podczas zgromadzenia ogólnego, które 26 września zorganizowano w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Funkcję Prezesa na VII kadencję delegaci z całej Polski powierzyli ponownie Andrzejowi Płonce, Staroście Bielskiemu.

Oprócz prezesa, ośmiu wiceprezesów i zarządu wybrano też członków komisji rewizyjnej. W Związku Powiatów Polskich zrzeszonych jest obecnie 304 samorządy, z 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu.  Wybór Starosty Piskiego do grona wiceprezesów, to podkreślenie roli nie tylko naszego powiatu, ale też województwa.  Wybór do władz ZPP, był okazją do licznych gratulacji, które w poniedziałek w miejscu pracy Andrzej Nowicki odebrał z rąk sekretarz, skarbnik i naczelników wydziałów Starostwa Powiatowego w Piszu.

Fot. Archiwum organizatora/ KRiSfoto Krzysztof Siekielski