Spotkanie z zawodnikami Mistrzostw Europy XPC Powerlifting 2023

reprezentanci Klubu Sportowego Power factory podczas rozmowy ze starostą Andrzejem Nowickim i wicestarostą Markiem Wysockim

Starosta Andrzej Nowicki wraz z Wicestarostą Markiem Wysockim spotkali się w dniu dzisiejszym, tj. 4 kwietnia, z reprezentującymi Klub Sportowy "Power Factory" sportowcami, którzy wzięli udział w mistrzostwach Europy w trójboju siłowym XPC European Championship 2023. Mistrzostwa odbyły w Siedlcach w dniach 22-26.03.2023 r., a reprezentanci Klubu uzyskali znakomite wyniki podczas zawodów.

W swoich klasyfikacjach zawodnicy uzyskali następujące lokaty:

w konkurencji Bench Press (wyciskanie leżąc):

• Kacper Kłos - 4 miejsce,
  • Robert Pastuszka - 1 miejsce,
  • Paweł Sztachelek - 3 miejsce

w konkurencji Deadlift (matrwy ciąg):

• Kamila Gawkowska - 3 miejsce
  • Marcin Gębusiak - 2 miejsce,
  • Michał Malinowski - 2 miejsce,
  • Marcin Borkowski  - 3 miejsce.

Spotkanie było okazją do rozmów na temat dotychczasowych osiągnięć reprezentantów Klubu, ale też możliwości wspierania klubów sportowych w ich działalności. Jak m.in. podkreślił w rozmowie starosta Nowicki, cieszącym jest fakt, że na tak wysokim poziomie zawodów powiat piski ma swoich reprezentantów. Wicestarosta wskazał także, że jest to świetna promocja powiatu piskiego wśród szerokiego grona odbiorców.

Na zakończenie, starostowie życzyli sportowcom siły i cierpliwości oraz wielu sukcesów w realizacji ich dalszych planów, prosząc jednocześnie o przekazanie życzeń pozostałym uczestniczącym w zawodach sportowcom, którzy w dniu dzisiejszym nie mogli uczestniczyć w spotkaniu.

Starostowie wręczyli również uczestnikom spotkania listy gratulacyjne i drobne upominki w związku z uzyskanymi przez nich podczas mistrzostw wynikami.