12.12.2022

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Międzynarodowy dzień praw człowieka w powiecie piskim

Młodzież z klasy 1 A I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Tuzinowską odwiedzili w piątek, 9 grudnia Starostwo Powiatowe w Piszu. Spotkanie z Markiem Wysockim – Wicestarostą Powiatu Piskiego oraz dr Waldemarem Brendą – Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Piskiego było okazją do rozmowy nt. praw człowieka i obywatela.

Inicjatywa młodzieży związana była z ustanowionym przez Amnesty International Międzynarodowym Dniem Praw człowieka, który przypada 10 grudnia. Licealiści obok wizyt w urzędach i instytucjach podjęli także szereg działań w szkole oraz wśród lokalnej społeczności w celu przybliżenia tego ważnego tematu jakim jest człowiek i jego prawa zwłaszcza w świetle tego, iż w wielu rejonach współczesnego świata codziennie dochodzi do ich łamania.