27.09.2023

50-lecie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie

50-lecie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie

W piątek, 22 września, Andrzej Nowicki – Starosta Piski wraz z dr Waldemarem Brendą – etatowym członkiem Zarządu Powiatu Piskiego, Ireną Jatkowską – Przewodniczącą Rady Powiatu Pisz oraz przedstawicielami Rady Powiatu Pisz uczestniczyli w uroczystościach jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie. 

Istniejący od 1973 roku Zespół Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie może poszczycić się licznym gronem absolwentów, których przedstawiciele licznie przybyli na jubileuszowe uroczystości. Uroczystości związane ze świętem szkoły zainaugurowała msza święta w intencji nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły, którzy już odeszli. Dalsze część obchodów miała miejsce na szkolnym placu apelowym, gdzie odbyło się między innymi uroczyste ślubowanie pierwszaków. 

Następnie po oficjalnych przemówieniach oraz życzeniach był czas na część artystyczną oraz zwiedzenie szkoły, wpis do księgi pamiątkowej i spotkania po latach. 

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor Halinie Pańkowskiej, gronu pedagogicznemu, uczniom oraz pracownikom szkoły tworzenia i kultywowania doskonałej renomy szkoły. Dziękujemy również za nieustanną pracę nad rozwojem i unowocześnianiem placówki i stworzenia miejsca, które jest szeroko znane poza granicami naszego powiatu. 

Fot.: Fotoflesz Ruciane Nida 
 

Pozostałe aktualności

Uczeń Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Orzyszu mistrzem świata
29.11.2023

Uczeń I LO w Orzyszu mistrzem świata

Konferencja podsumowująca projekt Lokalnej Grupy Rybackiej Wielkie Jeziora Mazurskie
29.11.2023

Zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt LGR „…

Zawodniczka z Orzysza stypendystką akcji Stomil Więcej Niż Klub
23.11.2023

Kornelia Piekarska stypendystką akcji „Stomil Więcej Niż…

Ósmy ogólnopolski konkurs umiejętności łowieckich Ruciane Nida 2023
22.11.2023

VIII Ogólnopolski Konkurs Umiejętności Łowieckich Ruciane-…