Witamy!

SZANOWNI PAŃSTWO

Serdecznie witamy wszystkich na nowej stronie Starostwa Powiatu Piskiego. Mamy nadzieję, że nowa strona powiatu odpowiadała będzie duchowi czasu i umożliwi Państwu lepszy dostęp do informacji. Liczymy, że będziecie Państwo zadowoleni z nowej formy przekazu informacji oraz z proponowanych treści, jakie zamieszczać będziemy na tej stronie.

Zachęcamy Państwa do jak najczęstszych odwiedzin naszej strony, tu znajdziecie najszybciej aktualne informacje z terenu naszego powiatu.

Starostwo Powiatowe w Piszu udostępnia swoje usługi również dla osób słabosłyszących oraz głuchoniemych. W sprawach szczególnie skomplikowanych, osoba uprawniona powinna zgłosić chęć skorzystania z pomocy tłumacza migowego co najmniej na 3 dni przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Starostwo Powiatowe w Piszu
Ul. Warszawska 1
12-200 Pisz
Tel. 87-4254700; Fax. 87-4254701
e-mail: starosta.npi@powiatypolskie.pl

 

Komunikator Skype: powiat-pisz
Fax.: 87-4254701
e-mail: sekretariat@powiat.pisz.pl

Formularz zgłoszeniowy

Logo - Niesłyszący

POWIATOWE OBCHODY DNIA SYBIRAKA


 Fot.: www.pisz.wm.pl
(...) "I myśmy szli i szli - dziesiątkowani!
Choć zdradą pragnął nas podzielić wróg...
I przez Ludową przeszliśmy - niepokonani
Aż Wolną Polskę raczył wrócić Bóg!!!"

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dzień 17 września ustanowił Dniem Sybiraka. Święto upamiętnia tragiczne losy tysięcy Polaków wywiezionych w głąb Rosji po wybuchu II wojny światowej.


Jubileusz 15 – lecia utworzenia Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim


 fot. Piotr Kamionka

Genezę utworzenia Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim tworzą zapisy rozkazu PF-15/ORG Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej z dnia 11 kwietnia 2001 roku w sprawie zmian organizacyjnych w jednostkach Żandarmerii Wojskowej. Zgodnie z jego treścią, w terminie do dnia 30 września 2001 roku przeformowana została Placówka Żandarmerii Wojskowej na Wydział Żandarmerii Wojskowej w Orzyszu.

Z dniem 1 października 2001 roku Wydział Żandarmerii Wojskowej Orzysz uzyskał samodzielność organizacyjną i wszedł w bezpośrednie podporządkowanie Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu z siedzibą w Olsztynie, natomiast jego właściwość terytorialna w owym czasie obejmowała:
- powiaty: piski, ełcki;
- miasta na prawach powiatu: Pisz, Ełk.

Spotkanie informacyjne „Dotacje oraz fundusze pożyczkowe dla przedsiębiorców”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku we współpracy z Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pt.

Dotacje oraz fundusze pożyczkowe dla przedsiębiorców


Spotkanie Informacyjne Programu „EUROPA DLA OBYWATELI” 2014-2020

Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w dniu 27 września w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.POWIATOWE ZAWODY W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH !

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu zaprasza do wzięcia udziału w :

„POWIATOWYCH ZAWODACH W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH”,

które odbędą się 5 października (środa) o godz. 10.00 na stadionie lekkoatletycznym przy I Liceum Ogólnokształcących w Piszu (ul. Sikorskiego 15).

Gala XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki

Scena plenerowa przy Muzeum Michała Kajki w Ogródku gościła w sobotę, 17 września, laureatów dwunastej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki.
Jury w składzie: Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Gawłowski oraz Sławomir Matusz oceniło 176 zestawów konkursowych i zadecydowało o przyznaniu nagród XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki następującym twórcom:

JUBILEUSZ NADANIA SZTANDARU OŚRODKOWI SZKOLENIA POLIGONOWEGO WOJSK LĄDOWYCH W BEMOWIE PISKIM

9 września, Apelem pamięci pod tablicą upamiętniającą Bohaterów walk 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Bemowie Piskim, rozpoczęto uroczystości związane ze Świętem OSWP oraz 10. rocznicą nadania Sztandaru.

DOŻYNKI DIECEZJALNE 2016

8 września w Dowspudzie (gmina Raczki), w dniu święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, odbyły się tegoroczne Dożynki Diecezjalne, których gospodarzami byli Biskup Ełcki ks. Jerzy Mazur, Proboszcz Parafii w Raczkach ks. Henryk Polkowski oraz Wójt Gminy Raczki Andrzej Szymulewki.

Warunki pogodowe

Prezentacja 3d

Zobacz wirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w Piszu 

Nasz Niemiecki Partner

Wiadomości